Zahrada vyvolává krásnou představu pro letní venkovní oslavy, párty a relax

Pokaždé, když s někým rozebírám zahradu jako místo pro trávení času, se musím divit. Spousta lidí si posteskne, že zahrada je jen práce a kdo se má o to pořád starat, hrůza, děs. Já samozřejmě chápu, že je potřeba zahradu udržovat, ale na druhou stranu si pořídím tak velkou zahradu, abych nebyl jejím otrokem.

Zkusme se podívat na zahradu pozitivně. Vždyť je to úžasná možnost mít nebo vlastnit zahradu. Moje představa je, že na malém plácku, pěkně upravené a posečené zahrady, pozvu své přátele, rodinu nebo jen tak budu čilovat na lehátku. Pokud se vrhnu na nápad, že uspořádám oslavu, narozeniny, Barbecue nebo párty, chtělo by to nějaký přístřešek. Ideálním řešením je zahradní párty stan. Zahradní párty stany lze pořídit různé druhy, ať už nůžkové nebo klasické a hlavně různých velikostí. Protože účely, což je velká letní oslava je ideální párty stan o velikosti 5x10 m nebo dokonce 6 x12 m. Pro vytvoření zázemí úplně postačí 3x3 m zahradní párty stany.

No jo no, ale moje představa přeskočila budoucnost. Ono je prvně potřeba mít zahradu a s tím většinou spojený rodinný dům. Chcete pořídit levný rodinný dům pro 4-5 člennou rodinu s rozpočtem komplet do 2 mil. Kč? Podívejte se zde, je to bomba, tady postavíte levně, rychle a hlavně jednoduše

 

Vybavte svou zahradu

Léto už je za rohem, což znamená i více pobytu na zahradě s přáteli a rodinou. Bez potřebného vybavení si to ovšem příliš neužijete. V tom vám můžeme pomoci. Perzeo se specializuje na sortiment pro dům a zahradu, takže na veškeré trable kolem domova máme řešení. Jaký sortiment pořídit pro vaši zahradu, abyste si užili parádní léto?

Venkovní posezení

Prostorné a pohodlné posezení je naprostá nutnost pro každou zahradu. Během návštěv nebo oslav menších rozměrů je právě toto místo určitým středobodem, a proto byste mu měli věnovat velkou pozornost. Vybírat můžete ze zahradních souprav nebo zahradních setů, které jsou tvořeny stolem a židlemi, případně lavicí, pohovkou nebo křesly. Bohatá je i různorodost materiálů, které lze sladit se zbytkem exteriéru. Řadí se sem kovové, dřevěné nebo plastové zpracování. 

Osvětlená zahrada

Myslet byste měli i na osvětlení zahrady, které najde svoje využití při posezení dlouho do noci, ať už s přáteli v uzavřeném kruhu nebo při pořádání párty. Mezi oblíbené metody se řadí solární LED osvětlení s využitím sluneční energie. Osvětlil zahradu lze různými způsoby, například za pomoci lampy, lucerny, reflektoru a originální způsob osvětlení představuje i solární řetěz s barevnými LED diodami.

Stan – ochrana do každého počasí

Poručit větru, dešti neumíme, ale můžeme vás proti němu ochránit. Účinnou ochranu proti nepřízni počasí, ať už dešti nebo nadměrnému slunečnímu svitu, představuje zahradní párty stan. Stan si lze pořídit v různých rozměrech přesně pro typ akce, kterou budete pořádat (grilování, dětské oslavy, firemní akce). Zahradní stany sestávají z trubkové nebo nůžkové konstrukce, což umožňuje stan rychle složit a pohodlné převážet.

Houpačky nejsou jen pro děti

Houpačka není pouze symbolem městských hřišť a dětskému dovádění, nedej bože rozbitým kolenům. I jako dospělí se můžete vrátit do svých mladších let a pořídit si vyspělejší houpačku v různých variantách od houpacích sítí, přes klasickou k postavení na zem, až po závěsnou. Umožní vám pohodlně odpočívat a relaxovat na čerstvém vzduchu nebo také uvnitř domu či bytu, pokud dáte přednost vnitřnímu využití.

 

Navštivte Perzeo.cz a vybavte i vaší zahradu na přicházející léto!

 

Jak si vypěstovat chilli doma?

Nepřátelské svou pálivostí, přesto tolik oblíbené! Řeč je o chilli papričkách - pálivých královnách ve skupině paprik. Chilli papriček existuje přes 3000 druhů. Ty se liší nejen vzhledem svých plodů, nýbrž i pálivostí, která se měří v SHU jednotkách (Scovilleho pálivé jednotky). Věřili byste, že nejpálivější chilli papričky na světě dosahují až dvou miliónů SHU jednotek? S nimi se musí již opatrně. Pro chilli můžete chvátat do obchodu, kde si jej koupíte v různé formě (drcené,mleté, čerství papričky, sušené plody), většinu druhů pálivých papriček si však můžete jednoduše vypěstovat doma. Propadnout vášni pěstitelů chilli papriček není těžké, obzvláště ne potom, co sklidíte první vydařenou úrodu. Jak si vypěstovat chilli doma?

Výběr sazenic a klíčení

Pokud milujete pálivou chuť v ústech a chilli vás naprosto pohltilo, nezbývá než si ho doma začít pěstovat. Pěstování chilli papriček vás bude bavit. Už minimálně proto, že ačkoliv se jedná o exotickou rostlinu, u nás se ji velmi daří. Prvním krokem pro pěstování chilli je výběr sazenic. V běžném obchodě se zahradní tématikou nebo také na internetu lze sehnat spoustu druhů semínek s velkou výnosností , které nejsou náročné na pěstování doma. Zmínit můžeme například odrůdu Habanero Orange, Habanero Red, Dorset Naga, Trinidad Scorpion Moruga, Long Slim Cayenne a spoustu dalších.
Vybraná semena musíme nechat vyklíčit. Proto je položíme do mělkého substrátu, vaty nebo mezi dva papírové ubrousky.Důležité je prostředí udržovat stále mokré. Semena chilli papriček klíčí v závislosti na odrůdě jeden až dva týdny. Klíčení urychlíme, když zvýšíme teplotu prostředí. Po vyklíčení je důležité světlo a teplo. Ne však přímé sluneční záření, které by mohlo rostlinku poškodit.Teplota by neměla spadnout pod 18 stupňů, což by pro rostlinku znamenalo zastavení růstu.

Číst dál: Jak si vypěstovat chilli doma?
10 GB Hosting za 25 Kč

Kvalitní hostingová služba za 25 Kč

GEEK Trička

Nabídka originálních GEEK triček pro Ajťáky i jiné. Linux trička.

IT Vánoční dárky

Vánoční dárky pro Ajťáky

Filmy - War-forum.net

Filmy ke stažení zdarma.

Ubytování zaměstnanců

Levné ubytování zaměstnanců v Praze

2018  WebKlik - PR články zdarma